یکی از دلایل بیکاری جوان ها ..

چند سال پیش تو یکی از ستون های روزنامه ی همشهری ،که نویسنده ی مطلب ، پسر جوانی بود به این موضوع اشاره کرده بود که(نقل به مضمون): دخترها .. جای ما را در محیط های شغلی اشغال کرده اند.چون دخترها حاضر هستند با مبلغ کم هم استخدام شوند در جایی! ..چون هیچ دغدغه ای در مورد آینده شان ندارند!! چرا که بار مسئولیت زندگی شان بر دوش همسر یا پدرشان است.پس در انتخاب شغل دغدغه ی مالی آنچنانی ای ندارند!

اما پسرها به این دلیل که میخواهند در آینده بار مسئولیت یک خانواده را بر دوش بگیرند .. حاضر نمی شوند در جایی با مبلغ کمی استخدام شوند ..و به این خاطر است که بیکاری در میان جوانها موج می زند!! و ....

من کاملا با حرف این آقا موافقم . البته بعضی از خانوم ها هستند که واقعا به پولش احتیاج دارند . اما اونایی که احتیاج ندارن به نظرم نبایستی برن سر کار . برن سر کار . ولی الویت اول به نظرم با مردان جوانه . چون اونا میخوان تشکیل خانواده بدن و اینا . شما چی فکر می کنید ؟

/ 3 نظر / 100 بازدید
اکبر

طبق آیه الرجال قوامون علی النسا دولت اسلامی موظف هست اول برای مردها کار ایجاد کنه بعد برای زنان چون طبق شرع مقدس زنها هیچ وظیفه ای برای کار کردن ندارند تا وقتی که در خانه پدرشان هستند با پدر در خانه همسر با همسر و غیر از این دو صورت حاکم اسلامی موظف به تامین مخارج آنان است

همسایه

همین که یه نفر حاضره بیکار بمونه، اونم یه مردی که وظیفه اش تامین زن و بچه اش هست، اما حاضر نیست با حقوق کم کار کنه، یعنی صفر تومن درامد رو به مثلا ماهی 600 تومن ترجیح میده، یعنی طرف اهل کار نیتس.

همسایه

خب اونا که این طوری فکر می کنن اشتباه می کنن دیگه خواهر من. حالا بره با ماهی 600 تومن، هر وقت کار با حقوق 1600 گرفت، بره اونجا. ولی خب حاضر نیستن دیگه. از اون گذشته، دولت اگه اقتصادش سالم باشه برای تمام فارغ التحصیلاش باید کار داشته باشه. اون دخترایی که رفتن درس خوندن، وقت گذاشتن، بعد هم رفتن کار پیدا کردن گناه نکردن و دارن از حقشون استفاده می کنن. اینکه مملکت عرضه نداشته برای همه کار درست کنه، تقصیر اون دخترا نیست و اونا نباید جوابگو باشن.