زیبا ناوک نوشت

دارم زندگی نامه ی "زیبا ناوک" رو از طریق تلگرامش می خونم . 

زندگی نامه ها برای من خیلی جذاب و خواندنی هستند حتی اگر زندگی زنی به اسم زیبا ناوک باشه . در اصل کنجکاوی باعث شد که زندگی نامه ش رو بخونم . همچنین خیلی دوست داشتم بدونم زندگی و عقاید ادم ها در اوایل انقلاب به خصوص دهه شصت چه جور بوده ! و ایضا زندان های دهه شصت .

زیبا ناوک زندگی پر فراز و نشیب و پر از افراط و تفریط داشته . گاه کمونیست و ضد خدا بوده . گاه حزب اللهی سفت و سخت . و یا الان هم که بی پروا عکسهای لختش رو پخش میکنه و مروج فرهنگ برهنگی و آزادی جنسیه . 

ازدواج دوم زیبا ناوک شنیدنیه . با پاسداری به اسم جمال شیر محمدی که الان تهیه کننده است آشنا میشه . جمال زن و بچه داشته که عاشق و شیفته ی زیبا ناوک یا سیبا معمار نوبری(اسم اصلی زیبا) میشه . زیبا ازش خوشش نمی اومده و حتی وقتی اولین بار می بینش تو دلش میگه کی حاضره زن این موجود بشه . اما به هر حال جمال از زیبا خواستگاری میکنه و زیبا به خاطر عقاید مذهبی اون موقعش استخاره می گیره . استخاره خوب میاد . و اون که فقط استخاره خوب اومده زن همچین مردی میشه . مردی که یه زن و دو تا بچه داشته .  و اون زن وقتی می فهمه ماجرا رو از جمال جدا میشه . 

وقتی سه کتاب زیبا ناوک رو میخونی به شخصیت متزلزل و هر دفعه به رنگی در اومدن این زن پی می بری . الان طوری شده که برای شاش (به قول خودش) شعر میگه . و به شاش درمانی علاقه داره و کلا شاش تو ادبیات و زندگیش نقش پر رنگی داره . آلت پرست هم هست انگار . البته این رو هم بگم که زیبا پزشکی خونده . و نویسنده است .

کلا بیشتر یه پیرزن دیوانه به نظر میاد تا یه متفکر و روشنفکر و پزشک .

پ . ن : البته باید منصف بود زمانی که در ایران بود خیلی دست به خیر بود. الانش را نمی دانم .

پ. ن2 : الانم انگار دست به خیره .

/ 2 نظر / 73 بازدید
hel

ههه به نظر ادم جالبیه:)

سلام. چرا نمینویسین؟